254932-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Tjänster
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstöd till integration BMS samt uppgradering av vapenstation M151 på Ingenjörbandvagn 120
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 3: Försvarstjänster, militära försvarstjänster och civila försvarstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Konsultstöd till integration BMS samt uppgradering av vapenstation M151 på Ingenjörbandvagn 120.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 4 600 000,00 SEK
exkl. moms