254941-2021 - ResultatSverige-Örebro: Snittblommor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ks486:2/2020 Blommor
Referensnummer: Ks 486:2 Blommor
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03121200 Snittblommor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal blommor och växter för inomhusbruk för nedan UM;
Örebro kommun, org nr: 212000-1967
Örebro Parkering AB, org nr 559149-1641
Länsmusiken i Örebro AB, org nr 556717-9071
Örebroporten Fastigheter AB, org nr 556167-8276
Avseende: Blommor - snittblommor, binderier och krukväxter och där tillhörande tjänster - estimerat årsvärde 3 MSEK
Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar, som anges i upphandlingsdokumenten. Mer information om UM återfinns på https://www.orebro.se/
Vi ser fram emot ert anbud!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03121210 Blomsteruppsättningar, 03451000 Växter, 39298300 Blomvaser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Förnyad upphandling av Ramavtal för blommor och växter för inomhusbruk till nedan UM;
Avseende: Blommor - snittblommor, binderier och krukväxter och där tillhörande tjänster - estimerat årsvärde 3 Msek