254966-2018 - ÄndringSverige-Luleå: Sopbilar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2 st sopbilar
Referensnummer: KLF 2018/681
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144511 Sopbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller Luleå MiljöResurs AB (Lumires) behov av sopbilar, 1st tvåfacks-baktömmande sopbil samt 1st tvåfacks-sidlastande sopbil.