See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hövligheten 1, Eskilstuna. Skogsängsskolan samt Hattmakarens förskola. Ny- samt om - och tillbyggnad
Beskrivning: Objektet avser om- och tillbyggnad av Hattmakarens förskola samt rivning och nybyggnation av Skogsängsskolan. BTA nybyggnad skola: ca 5604m² BTA tillbyggnad förskola: ca 1145m²
Föregående meddelande: 081861-2020
Intern identifierare: 20/6
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000