255020-2022 - ÄndringSverige-Kalmar: Förbandsartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förband- och sårläkningsprodukter
Referensnummer: 2021-087
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141110 Förbandsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
samupphandling för Region Kalmar län, samtliga kommuner i Kalmar län och Kalmar Gymnasieförbund på förbands- och sårläkningsprodukter