255022-2022 - ÄndringSverige-Karlshamn: Livsmedel, drycker, tobak o d
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dagligvaror online beviljade insatser Socialförvaltningen
Referensnummer: 2021/1594
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlshamns kommun, Socialförvaltningen har behov av en tjänst för att kunna utföra inköp till
enskilda personer boende i Karlshamns kommun. Personal inom förvaltningens
verksamheter beställer dagligvaror till privatpersoner med beviljade insatser från någon av
förvaltningarnas verksamheter. Inköpen gäller även till enstaka kommunala boenden.
Tjänsten ska tillhandahållas via webbutik på internet. Tjänsten omfattar beställning via webb,
plockning och packning av varor samt förvaring tills distribution sker.