Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sprinklerprojektör vårdbyggnaderna, nya sjukhuset i Malmö
Referensnummer: 80010000-400822-20402
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Framtagande av bygghandlingar och relationshandlingar för utförande av entreprenadarbeten avseende vattensprinkleranläggning samt stigarledningar inom delprojekt Vårdbyggnad Byggnad 35 och 36 samt handlingar för upphandling på Totalentreprenad av Novec-system för vissa utrymmen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44115500 Sprinklersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen