255043-2017 - ÄndringSverige-Sala: Reparation och underhåll av hissar
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service av hissar.
Referensnummer: 2017/174
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar service av hissanordningar i fastigheter ägda av beställaren och hissanordningar i fastigheter där beställaren ansvarar för drift och underhåll omfattas.
Samtliga objekt finns inom Sala kommun.