255043-2021 - ResultatSverige-Ängelholm: Gatläggningsmaterial
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Natursten
Referensnummer: KS 2021/29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44113100 Gatläggningsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för successiva avrop av natursten såsom smågatsten, storgatsten, kantsten, hällar m.m
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44113140 Gatsten, 44910000 Sten för byggnation, 44912400 Kantsten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen