Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Multifunktionsskrivare till Ljusdal, Bollnäs, Hudiksvall, Nordanstig, Ovanåker.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Gävleborgs län.
Nuts-kodSE313 Gävleborgs län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Multifunktionsskrivare ska upphandlas till Bollnäs, Hudiksvalls, Ljusdals, Nordanstigs och Ovanåkers kommuner inklusive ingående kommuners bolag och stiftelser.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.