Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Intensivvårdssängar med våg.
Referensnummer: UPPH2016-0319
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33192120 Sjukhussängar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser intensivvårdssängar med våg enligt beskrivning i bifogade administrativa föreskrifter, kravspecifikation och ramavtal (utkast).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 33192100 Sjukbäddar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal gällande intenssivvårdssängar med vågfunktion för successiva avrop inom Region Uppsala.