2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulter med kompetens inom signalteknik specifikt inom mekanik och elektronik
Beskrivning: Detta ramavtal omfattar konsulttjänster avseende mekaniska konstruktioner samt elektriska och elektroniska komponenter inom området signalteknik. Trafikverket saknar i dagsläget spetskompetens inom signaltekniska system och komponenter gällande mekanik och elektronik. Därmed behöver vi stöd av konsulter som kan bidra med expertis och lösningar gällande de utmaningar som uppkommer inom detta område.
Intern identifierare: KOM-420532
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 51110000 Installation av elektrisk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Konstruktör mekanik
Beskrivning: Junior- och senior konsult inom området konstruktör mekanik
Intern identifierare: Konstruktör mekanik
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Konstruktör elektronik
Beskrivning: Junior- och seniorkonsult inom området konstruktör elektronik
Intern identifierare: Konstruktör elektronik