255237-2017 - ResultatSverige-Oskarshamn: Revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster.
Referensnummer: U-001-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Observera: Denna upphandling ersätter tidigare avbruten upphandling ”Revisionstjänster Oskarshamn”, FFU 7109.
Oskarshamns kommun genomför en upphandling av sakkunniga för granskning av styrelse och nämnder samt som sakkunniga för granskning av kommunens bolag och stiftelser.
Det ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet kommer att antas. Utvärdering av det ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet kommer att ske enligt de utvärderingskriterier som finns i bifogad utvärderingsmodell.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79212100 Finansiell revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen