Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Jakt- och fiskeapplikation
Referensnummer: 613-1940-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelserna Västerbotten, Norrbotten och Jämtland förvaltar och upplåter bland annat fiske och jakt på statlig mark i länen. Upplåtelseverksamheten innebär en stor grad av administration rörande tillståndshandlingar och uppföljning av verksamhet.
Uppdraget består i att leverera en tjänst som möjliggör kartbaserad och enkel on-line administration samt försäljning av fisketillstånd på statlig mark i länen ovan.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Pris
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48220000 Programvara för Internet och intranät, 03300000 Jordbruks-, jakt- och fiskeprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Option
Del nr: 2