255317-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Brandskyddskonsult 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBrandskyddskonsult 2025
BeskrivningUpphandling av ramavtal avseende tekniska konsulttjänster inom området Brandskydd. Ramavtal för Trollhättans Stad och flera kommunala bolag.
Intern identifierare2025/267
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71317100 Konsulttjänster för skydd och kontroll av eldsvåda och explosion
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000