255325-2018 - ResultatSverige-Stockholm: E-lärande
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
E-Lärande
Referensnummer: 18/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80420000 E-lärande
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för leverantörer av E-lärande till Sveriges Kommuner och Landsting.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72212931 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen