See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandlingskonsulter
Beskrivning: Hej alla upphandlingskonsulter! Nu upphandlar Upphandlingscenter tillsammans med sina samverkande kommuner upphandlingskonsulter inom olika områden/branscher. Vårt befintliga avtal för upphandlingskonsulter löper ut vid årsskiftet. Behovet av externa konsulter har under den senaste perioden minskat. Men för att säkerställa försörjning framåt vill vi genomföra en upphandling på nytt. Varmt välkomna att höra av er. Vi ser fram emot att ni lämnar anbud i kommande upphandling.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79418000 Konsulttjänster för upphandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Entreprenad & IT
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94086:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Varor & tjänster
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94086:Lot:2