Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre skötsel - Tillsyn och skötsel av tomtmark Östernärke, Örebro Län
Referensnummer: 18/38
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Yttre skötsel - Geografiska områden som ingår i upphandlingen är Östernärke som är en del av ÖrebroBostäders Distrikt Brickebacken – Student.
Även fastigheter som tillhör ÖBO Omsorgsfastigheter ingår i uppdraget.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45111220 Röjning av ris och buskar, 77312000 Ogräsröjning, 77314000 Markskötsel, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen