See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av utförandeentreprenad för projektet Byggnation allmän plats Klinga etapp 5
Beskrivning: Beställaren genomför en samordnad upphandling av utförandeentreprenad för två huvuddelar i projektet Klinga Etapp 5 och avser att teckna kontrakt med en vinnande anbudsgivare. För respektive huvuddel kommer separat kontrakt tecknas med en vinnande anbudsgivare. För huvuddel 1, som innefattar mark och elsystem kommer Norrköping kommun att teckna kontrakt med vinnande anbudsgivare. För huvuddel 2, som avser VA och fiber kommer Nodra AB att teckna kontrakt med vinnande anbudsgivare.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102955:Lot:1