See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS-avrop våtmarksrestaurering Lerstugesjön (Tibro och Hjo kommuner)
Beskrivning: Länsstyrelsen i Västra Götaland planerar att genomföra åtgärder för att restaurera dikad våtmark i Lerstugesjöns naturreservat, Tibro och Hjo kommuner. Ytan som omfattas uppgår till ca 8 ha och är fördelad på 3 områden.
Föregående meddelande: 123456-2025
Intern identifierare: 512-5628-2026
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: DIS-avrop
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45112000 Grävning och schaktning
Ytterligare klassificering (cpv): 92533000 Tjänster i naturreservat
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000