2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arkitekttjänster ramavtal
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för konsultuppdrag inom området arkitekttjänster. Ramavtalet ska tillgodose beställarens löpande behov av arkitekttjänster. Upphandlingen omfattar köp och leverans av tjänster för successiva avrop under avtalsperioden. Tre leverantörer kommer att antas med rangordning för avrop under 350 000 kr och förnyad konkurrensutsättning för uppdrag över 350 000 kr.
Intern identifierare: 24/1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Pris