255554-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter – Torkpapper, städmaterial, nitrilhandskar - Hälsingland
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTorkpapper, städmaterial, nitrilhandskar - Hälsingland
BeskrivningSöderhamns kommun upphandlar ramavtal för torkpapper, städmaterial, rengöringsmedel, plastpåsar, engångsartiklar samt nitrilhandskar för alla hälsingekommuner samt Hälsinglands Utbildningsförbund (HUFB). Söderhamns kommun agerar inköpscentral och tecknar avtal för samtliga beställare. Leverantörer är välkomna att lämna anbud på ett eller flera av dessa anbudsområden. Anbudet får ej villkoras.
Intern identifierare15235
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter
Ytterligare klassificering (cpv): 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel, 39831300 Golvrengöringsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titel1. Torkpapper
Beskrivning1. Torkpapper
Intern identifierare1. Torkpapper
Del (anbudsområde)LOT-0002
Titel3. Nitrilhandskar
Beskrivning3. Nitrilhandskar
Intern identifierare3. Nitrilhandskar
Del (anbudsområde)LOT-0003
Titel2. Städmaterial, rengöringsmedel, påsar och säckar, engångsartiklar
Beskrivning2 Städmaterial, rengöringsmedel, påsar och säckar, engångsartiklar
Intern identifierare2. Städmaterial, rengöringsmedel, påsar och säckar, engångsartiklar