2. Förfarande
Förfarande
Titel: Reservdelar verkstad
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för reservdelar på fordon upp till 3.5 ton, inklusive leverans, till Kommunens personbilar som servas och repareras i Kommunens fordonsverkstad. Kommunen har ett behov av ett brett utbud av reservdelar för personbilar. Kommunens fordonsverkstad servar och reparerar Kommunens personbilar och har således behov av ett brett sortiment av reservdelar. Kommunen har under 2024 köpt reservdelar för ca 1 miljon kr. Takvolym för avtalet är 6 miljoner kr.
Intern identifierare: KS 2025/61
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000