255615-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Färska fiskfiléer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel varugrupp färsk fisk
Referensnummer: 010/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15211100 Färska fiskfiléer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser färsk fisk till storköksverksamheter eller liknande verksamheter inom Göteborg Stad och deltagande GR kommuner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15119600 Fiskkött
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen