255643-2018 - ResultatSverige-Simrishamn: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning
Referensnummer: 17/36
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser vinterväghållning (snöröjning och halkbekämpning) i Simrishamns kommun.
Under perioden 2017/11/01 - 2021/04/15. Detta omfattar bl a kommunens gator, gångbanor,
Cykelvägar, parkeringsplatser, skolor m fl kommunala fastigheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233141 Väghållning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen