255662-2020 - ResultatSverige-VÄSTERVIK: Anläggningsarbete för simbassäng
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västerviks Simhall Tillbyggnad E1 Byggnadskonstruktioner
Referensnummer: 20/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45212212 Anläggningsarbete för simbassäng
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlar Bygg delen av Simhall i Västervik
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45223821 Prefabricerade element, 45262300 Betongarbeten, 45262400 Uppförande av stålkonstruktioner, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser Bygg av en ny simhall i Västervik