255697-2021 - ÄndringSverige-Jönköping: Reservelektricitetsaggregat
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobil reservkraft
Referensnummer: 21/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31682500 Reservelektricitetsaggregat
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp av mobila reservkraftaggregat.
Inledning
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud avseende mobil reservkraft.
Omfattning
Upphandlingen avser köp av fyra (4) stycken mobila reservkraftverk på 100 kVA samt två (2) stycken mobila reservkraftverk på 20-22 KVA, PRP av typen överbyggt efterfordon.Syftet med upphandlingen är att tillgodose kommunens behov av mobila reservkraftverk inom samhällsviktig verksamhet.