Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vidareutveckling av verktyg för samskapande kunskaps- och innonvationsprocesser
Referensnummer: 22133
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
”Vidareutveckling av verktyg för samskapande kunskaps -och innovationsprocesser” Arbetet med att utveckla Innovationsloopen som ett verktyg för såväl inventering av samshällsutmaningar, som ett lösnings- och implementeringsverktyg går nu vidare.Det handlar om att • vidareutveckla verktyg för samskapande kunskaps- /innovationsutveckling• accelerera processen idé-till-tjänst/produkt i skarp samhällsanvändning• skapa snabbare introduktion av idéer/koncept på den offentliga/privata marknaden nya företag eller ny verksamhet • utveckla interregionalt/internationellt innovationssamarbete.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Konsulttjänster