255799-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Installation av elektrisk utrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
LED väggar till Natrium
Referensnummer: EUI 21 023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51110000 Installation av elektrisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Om upphandlingen
GU avser att införskaffa fyra (4) stycken LED väggar inklusive tredjeparts styrsystem (Anläggning) . Två LED väggar ska vara placerade i multisal (2403) varav dom andra LED vägarna placeras i samverkansal (3401a). För mer information, se bifogade ritningar i Bilaga 03 - Ritningar.zip
GU efterfrågar i denna entreprenad fyra (4) st. fullt fungerande LED väggar enligt bifogad rambeskrivning. Installation, montering och leverans ingår. För mer teknisk information och gränsdragning - se rambeskrivning.
Tredjeparts styrsystem ingår inte i denna upphandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32321200 Audiovisuell utrustning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45315100 Eltekniska installationer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen