II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 61 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 2
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2Den upphandlande myndigheten förbehåller sig rätten att tilldela kontrakt genom att kombinera följande delkontrakt eller grupper av delkontrakt:
En anbudsgivare kan tilldelas både anbudsområde A och B om omsättningskravet på 21MSEK per år är uppfyllt. För A gäller 16MSEK, B 13MSEKi omsättningskrav. Ska anges tydligt i Anbudsinfordran.
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Anbudsområde A, anbudsområde B
Del nr: A och B
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
2 olika ramavtal upphandlas, anbudsområde A och anbudsområde B.