255823-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Byggledare till saneringsentreprenad f.d. garveriet i Malung
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggledare till saneringsentreprenad f.d. garveriet i Malung
BeskrivningUppdraget innefattar byggledning 100 % för en (1) konsult på plats för saneringsentreprenad vid f.d. garveriet i Malung, under avtalstiden tre (3) år.
Intern identifierareDnr: 2019-427
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000