255878-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Lund: Datatjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dataskyddsombud
Referensnummer: V 2022/1063
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72300000 Datatjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser att som dataskyddsombud för Lunds universitet utföra uppdraget som det beskrivs i
artikel 39 dataskyddsförordningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72310000 Behandling av data, 79100000 Juridiska tjänster, 79111000 Juridisk rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen