255922-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Övervakningstjänster – Biljettkontrollverksamhet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBiljettkontrollverksamhet
BeskrivningMälardalstrafik inbjuder till anbudsgivning gällande biljettkontrollverksamhet Uppdraget innebär färdbeviskontroll på Mälardalstrafiks tåglinjenät i avsikt att upprätthålla och förhöja betalningsmoralen med avseende på alla förekommande biljettyper. Det långsiktiga målet är att samtliga resenärer har en giltig biljett vid resan med Mälartåg. Mälardalstrafik avser teckna ramavtal med en (1) leverantör.
Intern identifierare249-2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79714000 Övervakningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79715000 Patrullering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000