255938-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förpackningsmateriel
Referensnummer: FM2019-26311
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarsmakten inbjuder Er att inkomma med anbud enligt nedan.
Upphandlingsdokumentationen innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för upphandlingen och lämnande av anbud. Upphandlingsdokumentationen omfattas av följande delar och bilagor:
1. Anbudsinfordran 2. Administrativa förutsättningar och krav 3. Leverantörsprövning 4. Anbudsprövning och tilldelning
Bilaga 1 – Anbud Bilaga 2 – Undertecknande av anbud Bilaga 3 – Kravspecifikation för Anbudsområde 1 Bilaga 4 – Kravspecifikation för Anbudsområde 2 Bilaga 5 – Kravspecifikation för Anbudsområde 3 Bilaga 6 – Kravspecifikation för Anbudsområde 4 Bilaga 7 – Ramavtalsutkast Bilaga 8 – Försvarsmaktens allmänna villkor för vara
Med vänlig hälsning
David Granbom
Strategisk inköpare
FM HRC, Inköpsenheten
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 30170000 Märkningsmaskiner, 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel, 44191100 Plywood, 44191300 Spånskivor, 44400000 Diverse industriframställda produkter och tillhörande föremål, 44423330 Lastpallar, 44617000 Lådor, 44617100 Kartonger, 44617300 Prefabricerade lådor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Lastpallar & Pallkragar