Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallshämtning
Referensnummer: UH-2019-47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Arvidsjaurs och Arjeplogs kommuner har för avsikt att gemensamt upphandla hämtning av hushållsavfall och därmed jämförligt avfall från hushåll och verksamheter. Förfrågningsunderlaget är gemensamt för båda delatagande kommunerna då Arvidsjaurs kommun genomför upphandlingen. Respektive upphandlande myndighet fattar dock nödvändiga beslut och tecknar separata avtal med antagen leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90500000 Avfallstjänster, 90511200 Hämtning av hushållssopor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen