Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ärende- och dokumenthanteringssystem
Referensnummer: KS-2023-31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48219300 Programvara för administration
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar system för Ärende- och dokumenthantering för Trosa kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48310000 Programvara för dokumentredigering, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 72212311 Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar ärende- och dokumenthantering samt implementation och införande av detta. Upphandlingen omfattar även support och löpande uppgradering av systemet, samt med systemet närliggande tjänster . Systemet ska levereras som ett sammanhållet ärende- och dokumenthanteringssystem.