See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skärande, koagulerande och kärlförslutande utrustning med förbrukning 2025 SLL436
Beskrivning: Skärande, koagulerande och kärlförslutande utrustning med förbrukning 2025 SLL436
Intern identifierare: FSN 2024-0344
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 1.1 Skärande, koagulerande och kärlförslutande utrustning - Generell del
Beskrivning: Här besvaras generella krav som gäller Anbudsgivarens organisation. Under respektive del nedan besvaras krav och bifogas dokument för respektive utrustning som Anbudsgivaren önskar offerera.
Intern identifierare: 1672146
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 1.2 Diatermiutrustning med mono- och bipolär funktion, för operationsverksamhet
Beskrivning: Detta avsnitt avser avsnitt 6.4 i bilaga 2. Kravspecifikation.
Intern identifierare: 1672078
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 1.3 Diatermiutrustning med mono- och bipolär funktion, för endoskopimottagning
Beskrivning: Detta avsnitt avser avsnitt 6.5 i bilaga 2. Kravspecifikation.
Intern identifierare: 1672149
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: 1.4 Diatermiutrustning med mono- och bipolär funktion, för mottagningsverksamhet
Beskrivning: Detta avsnitt avser avsnitt 6.6 i bilaga 2. Kravspecifikation.
Intern identifierare: 1672150
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: 1.5 Diatermiutrustning med monopolär funktion, för mottagningsverksamhet
Intern identifierare: 1672151
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: 1.6 Diatermiutrustning med bipolär funktion, för mottagningsverksamhet
Intern identifierare: 1672153
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: 1.7 Diatermiutrustning med mono- och bipolär funktion med argontillsats, avsedd för operationsverksamhet
Beskrivning: Detta avsnitt avser avsnitt 6.7 i bilaga 2. Kravspecifikation.
Intern identifierare: 1672154
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: 1.8 Diatermiutrustning med mono- och bipolär funktion med argontillsats, avsedd för endoskopimottagning
Beskrivning: Detta avsnitt avser avsnitt 6.8 i bilaga 2. Kravspecifikation.
Intern identifierare: 1672155
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: 1.9 Diatermiutrustning inklusive kärlförslutning avsedd för operationsverksamhet med mono-, bipolär samt vävnadsförslutningsfunktion
Beskrivning: Detta avsnitt avser avsnitt 6.9 i bilaga 2. Kravspecifikation.
Intern identifierare: 1672156
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: 1.10 Diatermiutrustning inklusive kärlförslutning avsedd för operationsverksamhet med vävnadsförslutningsfunktion
Intern identifierare: 1672158
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: 1.11 Diatermiutrustning inklusive kärlförslutning avsedd för endoskopimottagning med mono-, bipolär samt vävnadsförslutningsfunktion
Beskrivning: Detta avsnitt avser avsnitt 6.10 i bilaga 2. Kravspecifikation.
Intern identifierare: 1672159
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: 1.12 Diatermiutrustning inklusive kärlförslutning avsedd för endoskopimottagning med vävnadsförslutningsfunktion
Intern identifierare: 1672160
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: 1.13 Diatermiutrustning för kärlförslutning med ultraljudsfunktion
Beskrivning: Detta avsnitt avser avsnitt 6.11 i bilaga 2. Kravspecifikation.
Intern identifierare: 1672161
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: 1.14 Ultraljudsutrustning med koagulation och dissektionsteknik via ultraljud
Beskrivning: Detta avsnitt avser avsnitt 6.12 i bilaga 2. Kravspecifikation.
Intern identifierare: 1672162
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: 1.15 Ultraljudsutrustning med koagulation och dissektionsteknik via ultraljud i kombination med bipolär funktion
Intern identifierare: 1672163
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: 1.16 Ultraljudsutrustning med koagulation och dissektionsteknik samt möjlighet till vävnadsförslutning via ultraljud
Intern identifierare: 1672164
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: 1.17 Ultraljudsutrustning med koagulation och dissektionsteknik samt möjlighet till vävnadsförslutning via ultraljud i kombination med bipolär funktion
Intern identifierare: 1672167
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: 1.18 Ultraljudsutrustning handhållen generator
Beskrivning: Detta avsnitt avser avsnitt 6.13 i bilaga 2. Kravspecifikation.
Intern identifierare: 1672168
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: 1.19 Rökutsug eldrivet samt övriga tillbehör till detta
Beskrivning: Detta avsnitt avser avsnitt 6.14 i bilaga 2. Kravspecifikation.
Intern identifierare: 1672171
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: 1.20 Rökutsug som drivs av tryckluft (instrumentluft)
Intern identifierare: 1672172
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: 1.21 Rökutsug som kan drivas från central anläggning
Intern identifierare: 1672173