256028-2021 - PlaneringSverige-Malmö: Skötsel av trädgårdar och parker
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Request for information (RFI) - Driftavtal utemiljö
Referensnummer: 21/110
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
II.1.4.
Kort beskrivning
Request for information (RFI) angående driftavtal för utemiljö inom fastigheter som ingår i Stadsfastigheters förvaltningsuppdrag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Request for information (RFI) angående Driftavtal för utemiljö inom de fastigheter som ingår i Stadsfastigheters förvaltningsuppdrag.