Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ärende- och dokumenthanteringssystem
Referensnummer: 20/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborgs Stad upphandlar ett it-stöd för ärende- och dokumenthantering, enligt vidare beskrivet i upphandlingsdokumentet. Upphandlingen genomförs i två steg, varav denna publika annons avser steg 1.
Varmt välkommen med er anbudsansökan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen