256050-2021 - PlaneringSverige-Norrköping: Databastjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Rättsdatabastjänst
Referensnummer: 3.2.7-2021-9946
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72320000 Databastjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Migrationsverket genomför en RFI (Request for information) inför kommande upphandling av webbaserade rättsdatabastjänster
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48610000 Databassystem, 72222300 IT-tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen