Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Open source IT-tjänster för vidareutveckling av den digitala plattformen Predictive Movement
Referensnummer: LTU-1800-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta är förhandsinformation angående kommande upphandling avseende konsultjänster gällande open source och vidareutveckling av den digitala plattformen Predictive Movement. Annonsen kommer publiceras under hösten 2021.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72222300 IT-tjänster, 72243000 Programmeringstjänster, 72262000 Utveckling av programvara, 72266000 Programkonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen