See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Servrar och tillhörande tjänster
Beskrivning: Upphandlingen av servrar och tillhörande tjänster är en samordnad upphandling mellan Sveriges Radio AB, Sveriges Television AB och Sveriges Utbildningsradio AB, men genomförs av Sveriges Radio. Sveriges Radio AB tecknar avtal och de övriga PS-bolagen är avropsberättigade.
Intern identifierare: SR2318
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: UTVÄRDERING