Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omställningstjänster
Referensnummer: KS/2020:411
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79613000 Omflyttning av personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att skaffa professionellt stöd åt förvaltningarna i omställningsprocessen. Målet är en, för alla parter, lyckad omställning där medarbetaren finner vägar till framtida jobb- och sysselsättningsmöjligheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79611000 Jobbsökningstjänster, 79613000 Omflyttning av personal, 79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning, 79633000 Personalutveckling, 79634000 Yrkesvägledning, 79998000 Coachning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen