Denna upphandling omfattar påsar för konventionell blodtappning och lån av tillhörande komponentberedningsutrustning med kompatibla scanners samt påsar förvaringspåsar för trombocyter och svetsblad till Region Västerbotten och Region Jämtland Härjedalen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
BLODPÅSSET FÖR BLODTAPPNING INKLUSIVE LÅN AV TILLHÖRANDE KOMPONENTBEREDNINGUTRUSTNING
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141613 Blodpåsar, 33141614 Plasmapåsar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
TRANSFERPACK ERYTROCYTER/PLASMA
Del nr: 2
TROMBOCYTFÖRVARINGSPÅSAR
Del nr: 3
TRANSFERPÅSAR CA 600 ML OCH CA 1000 ML
Del nr: 4
SVETSBLAD
Del nr: 5
FÖRVARINGSLÖSNING FÖR TROMBOCYTER PAS-E
Del nr: 6