256122-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Städning av byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av lokalvårds- och fönsterputstjänster för polisregion Nord, polisområde Västerbotten.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Nuts-kod
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Vid denna upphandling tillämpas ett öppet förfarande enligt reglerna i 6 kap., lagen om offentlig upphandling. Förfrågningsunderlaget finns att hämta på Polismyndighetens upphandlarprofil: www.polisen.se/ Aktuellt/ aktuellaupphandlingar.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning, 90911300 Fönsterputsning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 29 300 000,00 SEK