See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för inköp av ramar för sjögullsbekämpning samt arbetskraft
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att teckna ett ramavtal med leverantörer som kan täcka det behov som Länsstyrelsen har av: Delområde 1: arbetskraft gällande isättning och upptagning av ramarna två gånger per år Delområde 2: inköp av ramar för bekämpning av sjögull
Intern identifierare: 511-5709-2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 44400000 Diverse industriframställda produkter och tillhörande föremål, 77700000 Tjänster i samband med fiske, 90700000 Miljötjänster, 92534000 Tjänster för skydd av vilda djur och växter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000