25621-2018 - ResultatSverige-Nyköping: Traktorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskiner till Nyköpings arenor Rosvalla
Referensnummer: KK17/528
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
16700000 Traktorer
II.1.4.
Kort beskrivning
En stor och en liten traktor samt två ismaskiner.
Lilten traktor.
Går mycket på gräs som luftning, gödning och dressning.
Snöröjning och sandning sopning grus o snö och konstgräsplaner 3 stycken.
Underhåll konstgräs.
Diverse körningar och mindre lastningar.
Stor traktor.
Snöröjning större ytor och sandning.
Dressning, sladdning grusytor.
Tyngre lyft och diverse körningar.
Planeringjobb med jord, sand och grus.
Flytta snö.
Ismaskiner.
Underhålla 2 st hockeyrinkar a 1800m2 11månader/år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Traktorer - Pris skall lämnas i SEK per styck som anges i tabellen nedan, inklusive gällande skatter och avgifter, exklusive mervärdesskatt.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
16700000 Traktorer, 42415310 Fordon utan förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ismaskiner -Pris skall lämnas i SEK per styck som anges i tabellen nedan, inklusive gällande skatter och avgifter, exklusive mervärdesskatt.
Del nr: 2