256220-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för projektledning – Grupputveckling
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelGrupputveckling
BeskrivningKarlstads kommun upphandlar Grupputveckling. Med grupputveckling avses aktiviteter med syfte att tillsammans med verksamheten arbeta mot gemensamma mål. Det kan handla om aktiviteter för att nå effektivt och konstruktivt samarbete i gruppen, etablera och utveckla gruppens mål, roller, uppdrag, arbetsformer, gruppdynamik, kommunikation och feedback. Handledning ska även kunna erbjudas för arbetsgrupper och i förekommande fall enskilda medarbetare när det är en del av grupputvecklingen. Arbetet kommer att ske i nära samarbete med kommunens beställare och ska harmonisera med kommunens organisation, vision och styrdokument där kommunen är beslutsfattande i alla delar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72224000 Konsulttjänster för projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96966:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning