256222-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Byggnation av föreläsningssal
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Videokonferensutrustning, uppgradering av föreläsningssalar.
Referensnummer: VLL 764-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45212340 Byggnation av föreläsningssal
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar inköp av videokonferensutrustning med skärmar samt två (2) kameror och armar till vårdrum med tillbehör (Grupp 1) och uppgradering av tre (3) föreläsningssalar inklusive installation varav en (1) är en option (Grupp 2).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Videokonferenssystem, codec och skärm, och extra kamera med arm för vårdrum
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45212340 Byggnation av föreläsningssal, 32232000 Videokonferensutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Föreläsningssalar med installation i Umeå och Skellefteå
Del nr: 2