256229-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Brandskyddskontroller och anläggningsskötare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBrandskyddskontroller och anläggningsskötare
BeskrivningUpphandlingen omfattar: • Systematiskt brandskyddsarbete • Genomförande av funktions- och SBA-kontroller • Mindre underhållsarbeten • Uppdatera och förtydliga kontrollpunkterna i www.brandkontroll.nu • Bidra till B:s strategiska brandskyddsarbete • Ärendehantering för beställningar, felanmälningar m m • Administrativa arbetsuppgifter i direkt anslutning till ovanstående arbeten
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129882:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 75251110 Brandskyddstjänster, 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror